Get Adobe Flash player

Nasi partnerzy:

Koła Terenowe TPL:

Konkurs multimedialny rozstrzygnięty!

Z przyjemnością informujemy, że konkurs multimedialny "Przyjaciel Lasu" rozstrzygnięty!

Wyniki w kategorii "Kto jest przyjacielem lasu":

 

I miejsce
Marika Kądziołka
Zespół Szkół w Margoninie Szkoła Podstawowa im. M. Kopernika
Nauczyciel - Koordynator: Małgorzata Połczyńska
Kliknij tutaj aby obejrzeć prezentację

 

II miejsce ex aequo
Jakub Grzymkowski
Szkoła Podstawowa nr 1 w Suwałkach w Specjalnym Ośrodku Szkolno - Wychowawczym nr 1 w Suwałkach
Nauczyciel - Koordynator: Agnieszka Jutkiewicz
Kliknij tutaj aby obejżeć prezentację

 

II miejsce ex aequo
Amelia Nowak
Szkoła Podstawowa nr 6 w Rumii
Nauczyciel - Koordynator: Aleksandra Brunat
Kliknij tutaj aby obejrzeć prezentację

 

Galeria zdjęć z etapu krajowego konkursu YPEF V

Zdjęcia znajdują się pod następującym adresem: http://ypef.eu/node/782

Fotorelacja ze szkolnych obchodów Dni Przyjaciół Lasu

 

Konkursy rysunkowe rozstrzygnięte!

Z przyjemnością informujemy, że konkursy rysunkowe Bajkowy Las oraz Drzewa Naszych Lasów zorganizowane w ramach Dni Przyjaciół Lasu 2015 zostały rozstrzynięte!

 

Oto wyniki:

 

Konkurs "Bajkowy Las"

I miejsce
Ania Truszkowska
Przedszkole nr 121 "Zielone Przedszkole" we Wrocławiu
Nauczyciel - koordynator: Agnieszka Skowerska - Zamorska

 

II miejsce
Kasia Sabat
Zespół Szkół w Rudnej Wielkiej
Nauczyciel - koordynator: Barbara Kalandyk

 

III miejsce
Iliana Kupis
Przedszkole Samorządowe nr 28 w Kielcach
Nauczyciel - koordynator: Beata Kawecka

 

Wyróżnienie
Jędrek Skowroński
Publiczne Przedszkole w Studzieńcu
Nauczyciel - koordynator: Barbara Ziółkowska

 

Wyróżnienie
Staszek Stężały
Przedszkole nr 3 w Kłodzku
Nauczyciel - koordynator: Renata Waldman

 

Wyróżnienie
Antosia Harniacka
Przedszkole Publiczne w Złotnikach

 

Wyróżnienie
Emilka Swoboda
Przedszkole Publiczne w Żędowicach
Nauczyciel - koordynator: Emilia Swoboda

 

Wyróżnienie
Iza Ciulęba
Szkoła Podstawowa w Cieślach
Nauczyciel - koordynator: Beata Stańczyk

 

Wyróżnienie
Zuzia Kurleto
Szkoła Podstawowa w Radolinie
Nauczyciel - koordynator: Alina Kozłowska

 

Wyróżnienie
Piotrek Fidorowicz
Szkoła Podstawowa w Piasku
Nauczyciel - koordynator: Danuta Karwowska

 

 

"Drzewa Naszych Lasów"

 

I miejsce
Jagoda Smółka
Publiczna Szkoła Podstawowa nr 9 w Radomiu
Nauczyciel - koordynator: Marzena Śpiewak

 

II miejsce
Damian Poligoński
Publiczna Szkoła Podstawowa w Wawelnie
Nauczyciel - koordynator: Piotr Szczubiał

 

III miejsce
Maja Pacyna
Szkoła Podstawowa w Dąbrówkach
Nauczyciel - koordynator: Monika Dźwierzyńska

 

Wyróżnienie
Wiktoria Woźniak
Zespół Szkół nr 13 w Koszalinie
Nauczyciel - koordynator: Dorota Skorupska

 

Wyróżnienie
Kinga Dudek
Szkoła Podstawowa w Ostrowicach Tuszowskich
Nauczyciel - koordynator: Bronisława Maziarz

 

Wyróżnienie
Zuzia Świtała
Szkoła Podstawowa nr 1 w Kościerzynie
Nauczyciel - koordynator: Danuta Landowska

 

Wyróżnienie
Natalia Wyczółkowska
Szkoła Podstawowa nr 42 w Warszawie
Nauczyciel - koordynator: Małgorzata Zdunek

 

Wyróżnienie
Eryk Kurowski
Zespół Szkół w Jasienicy
Nauczyciel - koordynator: Małgorzata Klimkiweicz

 

Wyróżnienie
Wiktoria Ciemierz
Zespół Szkół w Tuplicach
Nauczyciel - koordynator: Tomasz Paluszkiewicz

 

Wyróżnienie
Paweł Wdówka
Szkoła Podstawowa nr 5 w Chrzanowie
Nauczyciel - koordynator: Agata Kukiełka

 

Zwycięskie i wyróżnione prace znajdziecie w zakładce pod następującymi adresami:
Bajkowy Las
Drzewa Naszych Lasów

 

Wszystkim dziękujemy za przesłane prace a zwycięzcom i wyróżnionym serdecznie gratulujemy!

Znamy finalistów etapu krajowego konkursu YPEF V!

Miło nam poinformować że do finału zakwalfikowało się 36 zespołów!

Są to zespoły z następujących szkół:

  1. Zespół Szkół im. Macieja Rataja w Gościnie - Anna Redełkiewicz, Natalia Kapica, Natalia Gogosza
  2. I Liceum Ogólnokształcące im. Tadeusza Kościuszki - Agata Puła, Klaudia Kasprzak, Jędrzej Gieciniec
  3. Zespół Szkół im. Macieja Rataja w Gościnie - Nikola Szyszka, Joanna Kielan, Daria Pawlewicz
  4. I Liceum Ogólnokształcące im. Bolesława Krzywoustego Nakle nad Notecią - Angelika Gapa, Julia Wochal, Kajetan Wobszak
  5. Zespół Szkół im. Macieja Rataja w Gościnie - Filip Kowalski, Michał Madej, Aleksander Żebrowski
  6. Gimnazjum im. Czesława Niemena w Korfantowie - Dawid Bogon, Antoni Misztal , Tomasz Misztal 
  7. Technikum w Zespole Szkół im. Marii Skłodowskiej- Curie w Mińsku Mazowieckim - Kamil Ostrowski, Jakub Jackiewicz, Bartosz Śledziewski
  8. TECHNIKUM LEŚNE W WARCINIE IM. PROF. STANISŁAWA SOKOŁOWSKIEGO - Kamil Koziński, Hubert Czelewicz, Jarosław Daglis
  9. Liceum ogólnokształcące im. K.E.N. w Dynowie - Kamil Bielec, Gabriela Bubenko, Marek Pudysz
  10. XL Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Stefana Żeromskiego w Warszawie - Natalia Godzińska, Kinga Kosior, Klaudia Ładziak
  11. I Liceum Ogólnokształcące w Sieradzu - Marcin Guć, Igor Klak, Agata Kuśnierz
  12. I Liceum Ogólnokształcące im. T. Kościuszki w Wieluniu - Klaudia Matyjas, Aleksandra Żóraw, Martyna Bukowiec
  13. I Liceum Ogólnokształcące im. H. Sienkiewicza w Łańcucie - Agnieszka Grzenia , Monika Kuryło , Jolanta Podwyszyńska 
  14. Zespół Szkół im. Macieja Rataja w Gościnie - Kamil Żołnowski, Kinga Krzyżanowska, Robert Rydalski
  15. Zespół Szkół im. Macieja Rataja w Gościnie - Wiktoria Nowowiejska, Marta Owczarek, Szymon Rzewucki
  16. ILO Collegium Gostomianum w Sandomierzu - Aleksandra Świerkula, Aleksandra Gorycka, Wojciech Sabat
  17. Publiczne Gimnazjum nr 2 w Małkini Górnej - Julia Pekałowska, Magdalena Ogonowska, Nina Wycech
  18. I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE im.Króla Kazimierza Wielkiego - Julia Kurtyka, Minika Paprota, Adrianna Stachura
  19. III Liceum Ogólnokształcące im. Adama Mickiewicza w Katowicach - Martyna Konisiewicz, Katarzyna Czerny, Dominika Sokołowska
  20. II Liceum Ogólnokształcące im.Króla jana III Sobieskiego w Krakowie - Mariola Klaś, Katarzyna Leszczyńska, Kamil Sado
  21. VIII Liceum Ogólnokształcące im. Stanisława Wyspiańskiego w Krakowie - Krystyna Modrzycka, Magdalena Trojomska, Karolina Oluszczak
  22. Gimnazjum Integracyjne im. Adama Mickiewicza w Łobzie - Patrycja Gongała, Dagmara Dąbrowska, Natalia Kościukiewicz
  23. I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE im.Króla Kazimierza Wielkiego - Alicja Kawala, Gabriela Rogowska, Anna Trylińska
  24. Gimnazjum im. Czesława Niemena w Korfantowie - Sylwia Kucharek , Aleksandra Maćków , Agnieszka Maciowska
  25. Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 1 w Chęcinach - Agata Gościniewicz, Julia Wrońska, Elżbieta Kubicka
  26. Publiczne Gimnazjum nr 2 w Małkini Górnej - Dominika Wojtkowska, Oliwia Tadko, Paulina Czarnomysy
  27. Zespół Szkół Ogólnokształcących Nr 2 im. F.D. Kniaźnina w Puławach - Aleksandra Kotowska, Eliza Stańczak, Bartłomiej Strzelec
  28. I Liceum Ogólnokształcące im. Stanisława Wyspiańskiego w Mławie - Oskar Rogożeński, Hubert Kołakowski, Piotr Guoburzas
  29. Zespół Szkół Ogólnokształcących we Włocławku - Radosław Rzadkowski , Angelika Jabłońska , Katarzyna Urbańska 
  30. I Liceum Ogólnokształcące im. T. Kościuszki w Wieluniu - Paulina Błasiak, Paulina Jaśko, Aleksandra Łakoma
  31. I Liceum Ogólnokształcące im. T. Kościuszki w Wieluniu - Julia Spodymek, Paulina Magda, Małgorzata Pałyga
  32. Zespół Szkół Elektronicznych i Ogólnokształcących im.prof.Janusza Groszkowskiego w Przemyślu - Wanesa Pelc, Katarzyna Kalawska, Gracjan Mikuta
  33. Publiczne Gimnazjum nr 2 w Lubaczowie - Joanna Byk, Kaja Komaga, Anna Sopel
  34. Zespół Szkół nr 3 w Chruszczobrodzie - Marta Szafert, Szymon Sochaj, Kacper Ścibski
  35. I Liceum Ogólnokształcące im. Stanisława Wyspiańskiego w Mławie - Adriana Bromberg, Julia Walter, Karolina Wolak
  36. Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Brzesku - Gabriela Kania, Karolina Orszulak, Anna Nowińska
Gratulujemy!
Wszystkie zespoły wraz z Nauczycielami - Koordynatorami oraz delegatami Lasów Państwowych zapraszamy na Wielkie Spotkanie Przyjaciół Lasu (23.04.2015 r., SGGW w Warszawie)

Zgłoszenia do Dni Przyjaciół Lasu 2015 - jest z nami 2993 placówek!

08/03/2014

Zostały zakończone zgłoszenia do Dni Przyjaciół Lasu 2015. Zgłosiło się 2993 placówek oświatowych z całej Polski!

  • Przewidywana liczba uczestników wszystkich konkursów wynosi ponad 123 tysiące dzieci i młodzieży!
  • Do konkursu Bajkowy Las zgłosiło się 1734 placówek – ok. 58 tysięcy uczestników;
  • do konkursu Drzewa Naszych Lasów 1185 placówki – ok. 40 tysięcy uczestników;
  • do konkursów Przyjaciel Lasu 1146 placówek – ok. 21 tysięcy uczestników;
  • do konkursu YPEF V PL (konkurs w języku angielskim) 288 placówek – 3450 uczestników.
  • Lokalne obchody Dni Przyjaciół Lasu 2015 zamierza zorganizować 1600 placówek – przewidywana liczba uczestników to około 184 tysiące młodych przyjaciół lasu.
  • Do Dni Przyjaciół Lasu 2015 zgłosiło się 1147 przedszkoli, 1334 szkół podstawowych, 266 gimnazjów, 150 szkół ponadgimnazjalnych oraz 113 innych placówek oświatowo - wychowawczych.

Pełną bazę zgłoszeń można zobaczyć tutaj

 

Wystąpienie Dyrektora Generalnego Lasów Państwowych p. Adama Wasiaka i Prezesa TPL p. prof. Tomasza Boreckiego do uczestników II edycji konkursu YPEF.

 

Wystąpienie p. Adama Wasiaka - Dyrektora Generalnego Lasów Państwowych, do uczestników III edycji konkursu YPEF - Młodzież w Lasach Europy.

 

 

Wywiad z Ministrem Januszem Zaleskim - Podsekretarzem Stanu i Głównym Konserwatorem Przyrody w Ministerstwie Środowiska.