Nasi partnerzy:

Image

Koła Terenowe TPL:

Strona główna

Wieczór pamięci - Witoldowi Szumarskiemu

06/12/2017

W dniu 05.12.2017 członkowie koła TPL „Las Kudypski” w Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Olsztynie upamiętnili jego działalność na rzecz lasów. W wieczorze tym przyświecał smutek i żal po utracie tak wybitnego znanego w całej Polsce leśnika. W wieczorze pamięci uczestniczyli również leśnicy. Podczas wieczoru wspominano jego postać, odczytano własnoręcznie napisana ścieżkę kariery zawodowej. Wspominano jego dowcipy i żarty. śp.+ Witold Szumarski wybitny leśnik, odznaczony wieloma nagrodami i odznaczeniami przedstawiciel nauki.

Człowiek który kochał las i ludzi a przede wszystkim pracę w terenie, prace w naturze. Swoją empatią do przyrody zarażał innych mimo, że droga która wybrał nie była łatwa, stawiał czoło i podnosił poprzeczkę realizując to co zamierzał. Dzięki swojemu charakterowi osiągał cel a tym samym sukces. Ceniony za jego działalność, dydaktyczną, organizacyjną i społeczną. Miał niesamowita cechę oddziaływania na ludzi, w tym też wrodzone cechy przywódcze. Był silnym odważnym człowiekiem, a przy tym delikatnym wrażliwym i czułym na dobro natury. W wieczorze tym poświęcono chwile ciszy i zadumy. w hołdzie i tradycji leśników odśpiewano hymn leśników „Darz Bór.”

Postać Witka nie powinna być zapomniana, a jego liczne dokonania i idee zasługują na rozpowszechnianie pośród kolejnych pokoleń.

Podczas spotkania zespól literacki „Żywe Słowo” przedstawił przygotowane wiersze wkomponowane w sylwetkę Witolda Szumarskiego. W uroczystym wieczorze udział wziął również autor książki Pan Marek Książek który, wspólnie z Witoldem Szumarskim opisali historie lasów i leśników warmińskich - „ Legenda Warmińskiego Lasu”.W uroczystości udział wzięli nie tylko członkowie koła ale również przyjaciele i znajomi.

W imieniu członków koła za udział w spotkaniu wszystkim obecnym serdecznie dziękuję.

Darz Bór

sekretarz Koła TPL „Las Kudypski”

Krystyna Wiktoria Chodos

Olsztyn 5 grudnia 2017 r.

 

Wystąpienie Dyrektora Generalnego Lasów Państwowych p. Adama Wasiaka i Prezesa TPL p. prof. Tomasza Boreckiego do uczestników II edycji konkursu YPEF.

 

Wystąpienie p. Adama Wasiaka - Dyrektora Generalnego Lasów Państwowych, do uczestników III edycji konkursu YPEF - Młodzież w Lasach Europy.

 

 

Wywiad z Ministrem Januszem Zaleskim - Podsekretarzem Stanu i Głównym Konserwatorem Przyrody w Ministerstwie Środowiska.