Nasi partnerzy:

Image

Koła Terenowe TPL:

Strona główna

O łowiectwie na spotkaniu członków Koła TPL "Las Kudypski" w Olsztynie

09/11/2016

Łowiectwo ma wielu zwolenników i przeciwników. Podobne podziały są również wśród członkiń i członków naszego Koła. Efektem spotkania było przybliżenie wiedzy o łowiectwie przez zwolenników i wysłuchanie argumentów przeciwników .Mam nadzieję że strony zbliżyły się.

Zapewne pogodził ich wspaniały występ zaproszonych gości –członków Zespołu Sygnalistów Myśliwskich z Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie i Zespołu „Żywe Słowo” w skład którego wchodzą członkinie i członek naszego Koła. A był to montaż literacki składający się z fragmentów dotyczących polowania z „Pana Tadeusza” Adama Mickiewicza z podkładem muzycznym wykonanym przez zaproszonych na spotkanie studentów z Zespołu Sygnalistów Myśliwskich.

Występem sygnalistów i zespołu „Żywe słowo” byli oczarowani uczestnicy spotkania którzy artystów nagrodzili rzęsistymi brawami.

W. Szumarski

 

Wystąpienie Dyrektora Generalnego Lasów Państwowych p. Adama Wasiaka i Prezesa TPL p. prof. Tomasza Boreckiego do uczestników II edycji konkursu YPEF.

 

Wystąpienie p. Adama Wasiaka - Dyrektora Generalnego Lasów Państwowych, do uczestników III edycji konkursu YPEF - Młodzież w Lasach Europy.

 

 

Wywiad z Ministrem Januszem Zaleskim - Podsekretarzem Stanu i Głównym Konserwatorem Przyrody w Ministerstwie Środowiska.