Nasi partnerzy:

Image

Koła Terenowe TPL:

Strona główna

Jesienna biesiada

12/12/2016

Sygnałem myśliwskim POWITANIE oraz pozdrowieniem DARZBÓR w dniu 25 listopada br. w Sitnie k/Szczecinka o godz. 18.00 rozpoczęła się tegoroczna jesienna biesiada członków i sympatyków Koła Towarzystwa Przyjaciół Lasu w Szczecinku.

Tym razem w trakcie biesiady uczestnicy z zainteresowaniem zapoznali się z historią i aktualną liczebnością żubra i wilka na Pomorzu Środkowym, którą w formie prezenacji przybliżyli Panowie Grzegorz Jaworski z Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Szczecinku oraz Arkadiusz Zdun z Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska w Szczecinie.

Zwyczajowo biesiady te odbywają się zawsze w miesiącu listopadzie i mają charakter integracyjny oraz zwieńczający działalność Koła w danym roku, a ich uczestnicy zgodnie ze starym powiedzemiem „Kiedy goły las nastaje, św. Hubert z lasu cały obiad daje” - w pełni korzystają z darów lasu, degustując i delektując się ich wspaniałymi walorami smakowymi i nieocenionymi właściwościami zdrowotnymi. Bo, jak niektórzy powiadają – podobno dzięki korzystaniu z darów lasu - nawet „bolenie” głowy ustaje.

Biesiadę uświetniła również muzyka grana na rogach myśliwskich i innych instrumentach dętych w mistrzowskim wykonaniu Kolegów z Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych: Grzegorza Herbaczewskiego i Błażeja Chmielewskiego - reprezentującego również Zespół Trębaczy Leśnych „BÓR”, co przy konsumpcji pikantnego bigosu myśliwskiego oraz innych smacznych darów lasu i rozgrzewających nalewkach - wyzwoliło i zachęciło ponad 70 biesiadników do tańców i śpiewów biesiadnych.

Wszyscy też deklarowali aktywny udział w pracach Koła w Nowym 2017 Roku.

Tadeusz Partyka
Prezes Koła TPL w Szczecinku

 

Wystąpienie Dyrektora Generalnego Lasów Państwowych p. Adama Wasiaka i Prezesa TPL p. prof. Tomasza Boreckiego do uczestników II edycji konkursu YPEF.

 

Wystąpienie p. Adama Wasiaka - Dyrektora Generalnego Lasów Państwowych, do uczestników III edycji konkursu YPEF - Młodzież w Lasach Europy.

 

 

Wywiad z Ministrem Januszem Zaleskim - Podsekretarzem Stanu i Głównym Konserwatorem Przyrody w Ministerstwie Środowiska.