Nasi partnerzy:

Image

Koła Terenowe TPL:

Strona główna

IV Cross Doliny Małej Panwi "W pogoni za bobrem"

06/10/2016

Dwustu uczestników stanęło na starcie IV Crossu Doliny Małej Panwi „W pogoni za bobrem” w piękną, słoneczną sobotę 24 września. Jak co roku, trasa biegu prowadziła malowniczymi ścieżkami Nadleśnictwa Zawadzkie. Organizatorzy, Koło Towarzystwa Przyjaciół Lasu „Dolina Małej Panwi” i Nadleśnictwo Zawadzkie przygotowało urozmaicone trasy o dystansach 7 i 12,5 km.

Jednak Cross „W pogoni za bobrem” to nie tylko bieganie w pięknych okolicznościach przyrody, to także wspaniała atmosfera rodzinnego pikniku, podczas którego nie zabrakło atrakcji także dla osób towarzyszących biegaczom i ich pociech takich jak biegi dla dzieci i losowanie atrakcyjnych nagród rzeczowych. Impreza na stałe wpisała się w kalendarz biegów i co roku ściąga pasjonatów biegania zarówno z okolicznych miejscowości jak i odległych miast takich jak Warszawa, Opole, Katowice i Kraków. Rangę imprezy docenili goście, którzy przybyli na zaproszenie Prezes Koła TPL Marii Andrzejewskiej i Nadleśniczego Grzegorza Furmańskiego. Wspólnie z Wicestarostą Strzeleckim Januszem Żyłką i Burmistrzem Zawadzkiego Mariuszem Stachowskim uroczyście rozpoczęli Cross i wręczali nagrody dla zwycięzców.
Organizację biegu wsparło między innymi Starostwo Powiatowe w Strzelcach Opolskich, samorządy gminne z Zawadzkiego i Kolonowskiego, Fundacja Górażdże „Aktywni w Regionie” i Zarząd Główny TPL. Pomogli również wolontariusze z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Zawadzkiem oraz harcerze z Domu Pomocy Społecznej w Zawadzkiem.
 

Wystąpienie Dyrektora Generalnego Lasów Państwowych p. Adama Wasiaka i Prezesa TPL p. prof. Tomasza Boreckiego do uczestników II edycji konkursu YPEF.

 

Wystąpienie p. Adama Wasiaka - Dyrektora Generalnego Lasów Państwowych, do uczestników III edycji konkursu YPEF - Młodzież w Lasach Europy.

 

 

Wywiad z Ministrem Januszem Zaleskim - Podsekretarzem Stanu i Głównym Konserwatorem Przyrody w Ministerstwie Środowiska.